31.3.21

Το ξέσπασμα του Ρονάλντο μπορεί να σώσει ένα βρέφος...

ΒΙΝΤΕΟ

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα της Σερβίας με την Πορτογαλία, για τα προκριματικά του FIFA World Cup το Σάββατο 27/3 και ενώ το σκορ ήταν 2-2 ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε. Ο επόπτης και ο διαιτητής ωστόσο, ακύρωσαν το γκολ -με το replay να... δείχνει πως η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή, αλλά ήταν αργά. Εκνευρισμένος ο 36χρονος που έχει το σώμα 20αρη έβγαλε το περιβραχιόνιο του αρχηγού και το πέταξε.

Η έκρηξη οργής του superstar ενδεχομένως να σώσει τη ζωή ενός βρέφους 6 μηνών. Το περιβραχιόνιο διατέθηκε σε δημοπρασία, με τα έσοδα να πηγαίνουν στον Gavrilo Djurdjevic, ο οποίος έχει σπάνια μορφή νωτιαίας μυικής ατροφίας. Mέχρι τις 12.00 της Τετάρτης 31/3 η μεγαλύτερη προσφορά έφτασε στα 51.000 ευρώ. Το μωρό χρειάζεται 2.500.000 ευρώ για τις θεραπείες που θα σώσουν τη ζωή του. Αν ενδιαφέρεστε μπορείτε να επισκεφτείτε το Limundo έως τις 09.39 της Παρασκευής 2/4...