1.12.18

Μα ήταν ο Κάναντι, αυτός που βρισκόταν στον πάγκο?...

Μετά την "απαράδεκτη" ήττα από τον Ολυμπιακό στο Περιστέρι, άφησε 2 βαθμούς και στη Ριζούπολη...
Αυτός δεν ήταν ο Ατρόμητος που ξέραμε. Νωθρός, άστοχος, με αδέξιες κινήσεις από τον πάγκο. Η ισοπαλία (1-1) αδικεί μάλλον τον Απόλλωνα, που...
θα μπορούσε να είχε κερδίσει.
Ο Ατρόμητος έχασε από τον Ολυμπιακό, την προηγούμενη αγωνιστική, σ' ένα ματς που θα μπορούσε να είχε κερδίσει. Το γκολ της -πρώτης- ήττας σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Λίγο νωρίτερα κι ενώ το ματς βρισκόταν στο πιο κρίσιμο σημείο του, ο Κάναντι περιέργως έβγαλε τον πιο επικίνδυνο παίκτη του, τον Μπρούνο, για να βάλει μέσα τον άκαπνο Μανούσο.
Οι Περιστεριώτες δεν μπόρεσαν να καταλάβουν γιατί ένας προπονητής του επιπέδου του Κάναντι, εκανε ενα τόσο ολέθριο σφάλμα.
Σήμερα, η απογοήτευση για τους οπαδούς της ομάδας του Περιστερίου συνεχίστηκε στην Ριζούπολη.
Μα ήταν ο Κάναντι, αυτός που βρισκόταν στο πάγκο?...