![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhZHHz5nPDu4VWcmrWMYDAZqNTBNbHrMkqjqOFmwYuRSh62guNfNU_Rhq5jJ7tyskb16C5jDgOf25nOIJVh8qGUAzHkH-vlJCSZGFDONeq5TNvX7jh1LCP-H0HE38Xt1iTvDHDMrPKXrr4/s320-rw/ScreenHunter_14+Mar.+31+00.57.jpg)
Πρόσκληση από τη Στάη, για το βράδυ των εκλογών...
Στο ALTER αισθάνθηκα ελεύθερος, είπε.
"Καλά, δε σου 'πε ο Γιώργης ο Κουρής, σκότωσε εκείνον, ή τον άλλον; " , παρενέβη ο Κωστόπουλος.
Ο Χατζηνικολάου, μ' ένα μικρό δισταγμό-που στην Ψυχιατρική ερμηνεύεται, ως προθάλαμος του ψέμματος-απάντησε, "όχι, όχι" . Αλλά...
αυτό το "όχι" , ακουγόταν πολύ ψεύτικο.
Η συνέχεια δε, ήρθε να επιβεβαιώσει το ψέμα. "Φαντάσου" , είπε στον Κωστόπουλο, "ο Κουρής υποστήριζε το Βενιζέλο και η πρώτη συνέντευξη του Γιώργου Παπανδρέου δόθηκε σε μένα, στο ALTER" (για φαντάσου! ) .
Τέλος, η φράση του-που ο Κωστόπουλος διοχέτευσε πριν από τη συνέντευξη, για διαφημιστικούς λόγους- "το βράδυ των εκλογών θα είμαι σε κανάλι" , είχε δύο εκδοχές. Η πρώτη, ότι έχει πρόσκληση από την Έλλη Στάη να είναι μαζί της συμπαρουσιαστής το βράδυ των εκλογών στη ΝΕΤ και η δεύτερη, ν' ανοίξει μέχρι τις εκλογές το ALTER.
Κι εδώ, επανέλαβε για μια ακόμη φορά, "αν δεν ανοίξει, δε θα κάτσω στ' αυγά μου" ...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου