19.8.09

Νίκησε τον..."Αστέρα Τρίπολης"...

Τυπική διαδικασία ο επαναληπτικός στο Καραϊσκάκη.
Του Μανώλη Αναγνωστάκη η Σέριφ του φάνηκε σαν τον Αστέρα Τρίπολης. Άντε, σαν τον Εργοτέλη, συμπλήρωσε την εξυπνάδα ο Μένιος Σακελλαρόπουλος απόψε στην αθλητική εκπομπή του Mega.

Πέρα από τα ατυχή παραδείγματα των δύο κυρίων, ο Ολυμπιακός είχε σαφώς καλύτερη ποιότητα απ' ότι οι γηπεδούχοι και...

...μ' ένα γρήγορο γκολ στο πρώτο κιόλας λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου από τον Ντουντού έβαλε την βάση για τον αποψινό του θρίαμβο. Ο Μήτρογλου μ' ένα πολύ ωραίο γκολ στο 81' κλείδωσε το αποτέλεσμα και μετέτρεψε τον επαναληπτικό αγώνα στο στάδιο Καραϊσκάκη σε τυπική διαδικασία.

Ο Νικοπολίδης μετά τη λήξη του αγώνα δήλωσε πως "Ήμασταν καλύτεροι", ενώ ο σκόρερ Ντουντού χαρακτήρισε το 0-2 ιδανικό αποτέλεσμα για τη ρεβάνς...