![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBqM8MQyR_fI4LmHqdxtWlzqc0SZJM3c8imEttNdPaZfrIB-kaPqmag9AU4V_Ffj0fgM8t7tBGxl9E7BwLihX963nKHbr0wgUxj7LdjA3QrID_NQOThdVZzEsMkOVLekdDFffnhqUrmyc/s320-rw/ScreenHunter_01+Aug.+24+16.53.jpg)
Δημοσιογράφοι-ήρωες της πλάκας...
Ένας ακόμη ρεπόρτερ (μας διαφεύγει το όνομά του, δεν είναι φίρμα σαν τον Τσιτούνα), βγήκε στον ALPHA να εξιστορήσει τα ανδραγαθήματα του. Κινδύνεψε , λέει. Τον έζωσε η φωτιά! Πήγε να...
πηδήξει από τα βράχια στην θάλασσα για να σωθεί (δυστυχώς δεν το' κανε).
Έχει σιχαθεί ο κόσμος τους δημοσιογράφους με τις υπερβολές τους. Μα τι κατάντια είναι αυτή? Μέχρι ο Στραβελάκης κι ο Σρόιτερ βγήκαν (κατουρημένοι από το φόβο τους), να μας πουν ότι κατάβρεχαν με τις μάνικες τα σπίτια τους, την ώρα που πλησίαζε η φωτιά. Καραγκιοζιλίκια.
Σεβόμαστε όμως κάποιους δημοσιογράφους σαν τον Στάθη Σφαέλο που βγαίνοντας στα Κανάλια να μιλήσει για το σπίτι του που το απειλούσε η φωτιά ξεκαθάρισε ότι: Δεν σας μιλάω σαν δημοσιογράφος , αλλά σαν κάτοικος της περιοχής και ιδιοκτήτης...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου