![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjRLKEeQdDnNav2JB6AsxqBO9serG9Cg6JUPtWDAMlJd06B-iErg0avURyt3ekY6I9XRiuQX2b9OF7ceWpvd6bU0T3alt-Uqb8MoelgwoWiRP8tU2k5iIy2N8xV1uCxY40l13joKaDjhBA/s320-rw/%CF%83%CF%80%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%852.jpg)
Γρήγορο, απόλυτο. O τύπος με τα κόκκινα γυαλιά (ALPHA) έχει στο τηλέφωνο τη Λουκίλα Καρρέρ, γνωστή δημοσιογράφο και ραδιοφωνική παραγωγό (σύζυγο Μίμη Πλέσσα) , την ώρα που οι φλόγες έχουν μπει στην αυλή του σπιτιού της στην Καλλιτεχνούπολη. Τι ερώτηση της κάνει;
"Γιατί δεν έχουν φτάσει ακόμα τα πυροσβεστικά αεροπλάνα; Τι έφταιξε και άργησαν να αντιμετωπίσουν το μέτωπο της φωτιάς που ξέσπασε από προχθές; Δεν υπήρξε συντονισμός λέτε; Γιατί φτάσαμε ως εδώ; " .
Τα σκαμπίλια πέσαν αμέσως. "Τι...
είναι αυτά που λέτε; Η φωτιά έχει φτάσει στην αυλή του σπιτιού μου. Το διπλανό σπίτι καίγεται. Τώρα σας παίρνω γιατί ζητάω βοήθεια. Τις εκτιμήσεις και το τι έφταιξε θα τα πούμε άλλη ώρα" .
Το μάθημα η Λουκίλα το έδωσε. Ο παρουσιαστής με τα κόκκινα γυαλιά το πήρε; ...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου