![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEij6hXT7cSWOyPokHbeuEiscrPfz-x-VNCIkktuv6MkfzxCxPVIGJ4Z6PTPVxZSFT8qTzl-37PZPl03xYUK0zwQRSZrKT5RX5yTquvBw0TsCOa-wTlhRnUcStoW4N-7wl8ujhnSfCXns2w/s400-rw/ScreenHunter_17+Nov.+27+23.11.jpg)
Τι; Το τόσο λιβάνισμα. Δεν λέμε, είναι μεγάλος ο Μίκης. Ποιος να του το αρνηθεί; Αλλά όπως όλοι οι μεγάλοι έχει κάνει κι αυτός τα λάθη του. Δεν βρέθηκε ένας Χριστιανός να... του πει "Ρε Μίκη σ΄αγαπάμε και είσαι μεγάλος. Αλλά έκανες τούτο ή το άλλο λάθος".
Ουδείς; Τόσες εκπομπές έχουν γίνει και γίνονται - και καλά κάνουν και γίνονται - για το σπουδαίο του έργο, τους αγώνες του και την πολυτάλαντη προσωπικότητά του. Ποτέ αυτό δεν το αποτόλμησε κανείς.
Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να σπάσει αυτή η ράθυμη, μονότονη και υπερβολική επίκληση των θεϊκών του χαρισμάτων μέσα σ' αυτό το ασφυκτικό πλαίσιο του αέναου λιβανισμάτος...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου