17.8.16

Στον τελικό με εξάρα η Βραζιλία...

Σκόρπισε την Ονδούρα και περιμένει αντίπαλο από το ματς Νιγηρία-Γερμανία...

Δύο γκολ ο Νειμάρ...

Η Βραζιλία έκανε πλάκα στην Ονδούρα στον ημιτελικό των Ολυμπιακών Αγώνων επικρατώντας τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό 6-0 και...
πλέον περιμένει αντίπαλο στον τελικό από τον νικητή που θα προκύψει από τον δεύτερο ημιτελικό, Νιγηρία-Γερμανία.

Μόλις 15’’ χρειάστηκαν οι οικοδεσπότες για να ανοίξουν το σκορ με «δράστη» τον Νεϊμάρ, που εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος των αμυντικών της Ονδούρας, κάνοντας το 1-0. Μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου η «σελεσάο» είχε κρίνει την υπόθεση πρόκριση, καθώς το νέο «αστέρι» της Μάντσεστερ Σίτι, Γκάμπριελ Ζέσους, με δύο προσωπικά τέρματα είχε διαμορφώσει το 3-0.

Το β’ μέρος κύλησε στους ίδιους ρυθμούς με τη Βραζιλία να κάνει μέχρι το 79’ το 5-0 με γκολ των Μαρκίνιος (51’) και Λουάν, ενώ ο Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 6-0...