28.11.21

Μεγάλη νίκη του Αρη στην Τούμπα...

Διακόπηκε στις καθυστερήσεις το ντέρμπι...
Ο Άρης ήταν ο νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League, καθώς υπέταξε τον ΠΑΟΚ μέσα στην Τούμπα με 1-0.

Με τη νίκη τους αυτή, οι... «κίτρινοι» ανέβηκαν στους 14 βαθμούς και την 7η θέση, με συγκάτοικο τον Βόλο (σημειώνεται ότι ο Άρης ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς).

Αντίθετα, ο «δικέφαλος» έχασε έδαφος στην κούρσα του πρωταθλήματος, καθώς έμεινε 10 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και 4 από τη δεύτερη ΑΕΚ. Σαν να μην έφτανε η ήττα για τον ΠΑΟΚ, ο «δικέφαλος» απειλείται τώρα και με βαριά τιμωρία λόγω επεισοδίων που έγιναν προς το τέλος της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα, ο αγώνας διακόπηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οπαδοί έριξαν αντικείμενα και καπνογόνα και ορισμένοι οπαδοί εισήλθαν εντός του αγωνιστικού χώρου. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, το γήπεδο άδειασε από φιλάθλους και ύστερα από περίπου 40 λεπτά, ο διαιτητής και οι παίκτες ξαναμπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για την ολοκλήρωση της αναμέτρησης.