22.6.10

Τέλειωσε αυτή η ωραία και σεμνή τελετή (2-0)...

Καταρρεύσαμε στο 77΄...
Δεκατρία λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας η Αργεντινή σκόραρε μετά από χτύπημα κόρνερ. Παρά τη νευρικότητα, τα αλλεπάλληλα λάθη και την ατυχία μας να...

...κάνουμε 3 αναγκαστικές αλλαγές (Καραγκούνης, Τοροσίδης και Κατσουράνης) μέχρι εκείνη τη στιγμή όλα έδειχναν ότι μπορούμε.

Η μοιραία κίνηση ήταν του Κυριάκου που έβγαλε τη μπάλα πρόχειρα κόρνερ. Η είσοδος στον αγώνα του Νίνη σκέτη αποτυχία, θεατής ήταν το παιδί, ο Πατσατζόγλου δεν φάνηκε ενώ ο Σπυρόπουλος φάνηκε μόνο σε 2-3 φάσεις.

Παίζαμε με την Αργεντινή, το ξέραμε, αλλά όταν φτάνεις με μια τέτοια ομάδα στο 77΄ χωρίς να έχεις δεχτεί γκολ δεν μπορείς να χάνεις ξαφνικά την ψυχραιμία σου.

Τέλοσπαντων. Έτσι όπως ήρθε και το άλλο αποτέλεσμα, η ισοπαλία της Νιγηρίας με τη Νότια Κορέα (2-2), θέλαμε νίκη. Κι αυτή δείξαμε στο δεύτερο ημίχρονο πως δεν μπορούσαμε να την κατακτήσουμε...