![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVWO1RsJlp8zHK1g6dFSgUZzluiOJFbMKSHaEfDB2gv8s8J_MbO5DLgP4gwR_ebKgHa-cws_DlmcoaFeN7ZHgDmg9gdavMtxgBLMaSNOhpO6gWmRWc8z7elrYU7vkXRFQ6jyrBKHYi9IyS/s400-rw/ScreenHunter_02+Apr.+29+20.19.jpg)
Ο Χρυσοχοϊδης απέπεμψε απεσταλμένη του Βορίδη στην Αμυγδαλέζα...
Γελοιότητες. Με φόντο την κάλπη της Κυριακής. Ο Βορίδης χαρακτηρίζει παράνομο το Χρυσοχοϊδη. Και ο Χρυσοχοϊδης παρουσιάζει σα λάφυρο, 56 κακόμοιρους παράνομους μετανάστες, που βλέποντάς τους κανείς γελάει, όταν τον ακούει να λέει την ίδια στιγμή πως, "οι πολίτες θα δουν-με τον εγκλεισμό αυτών των δυστυχισμένων-πολύ σύντομα, ότι δε θα υπάρχει έδαφος για την εγκληματικότητα" .
Στο...
μεταξύ, ο Βορίδης στο Μενίδι κατήγγειλε το Χρυσοχοϊδη ως διαπράττοντα παρανομία, καθώς τα containers που χρησιμοποιεί στην Αμυγδαλέζα, δεν είναι "για λαθρομετανάστες, αλλά για σεισμοπαθείς" .
Λίγο αργότερα, στην Αμυγδαλέζα, δεν επέτρεψαν την είσοδο στο στρατόπεδο υπαλλήλου του υπουργείου Μεταφορών, απεσταλμένης του Βορίδη.
Κωμωδία...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου